LUKÁŠ, MATYÁŠ, KYBLÍK, MAŘKA a AMÁLKA
čemba.jpg
Česká MountainBiková Asociace
    
Vše co jste chtěli vědět o biku, ale báli jste se zeptat...
Naše vrcholová soutěž...
Nejen Šmejkalí fotky...
Fotogalerie Kryštofa, Kláry a Tobiáše. Včetně nemála bikových akciček.
18.5.2009
Ondřejovi patří velký dík za pár pěkných fotek poměrně vystihujících atmosféru vyjížďky.
Pokud vám následující zákesy pomohou s nalézáním pěkných pasáží, pak jen dobře, lepím to tu ale hlavně pro ty z vás, kteří by chtěli trochu proniknout do Velointesťáckého názvosloví. Sám sem dám  svůj stručný komentář věcí které jsme jeli z mého bikersky pokřiveného pohledu:

Skála: Skalnatý hřebet, celkem slušnej hardcore, náročnost se zvyšuje pokud je vlhko. Je třeba pečlivě hledat stopu na rozprskaném masivu, bez potíží není ani nájezd na úzký singl, kde je třeba počítat s trochou balancování. Cca 30m hardcoru + kličkovací dojezd po singlu, lze objet celé po singlu.
Centrifuga: Úzký singl většinou pokrytý vrstvičkou kluzkého blátíčka. Cca deset metrů dolů a deset metrů nahoru vlna, dole super přetížení, proto ten název. Easy.
Malá skála: První čtyři metry hodně morální, pak jen sešup dolů. Jedna z nejtěžších věcí, možnost volit dvě různě obtížné stopy. Hardcore, lze objet.
Lávky: Hravý singl častokrát křižující potůček. Možnost volit z několika stop, většinou lávky vs hluboká roklička brodu, kořeny, technické pasáže. Střední obtížnost, s rychlostí roste. Příjemně dlouhé, lze oběma směry.
Velbloud: Houpavý výjezd po nenáročném singlu. Jeden z nejlehčích výjezdů od Komořan na Letiště.
Maturiťák/Maturita: Krátká stojka okořeněná zatáčkou a kořenem. Velmi sypavý podklad v kombinaci s nutností přesně volit stopu ve velkém sklonu dal zřejmě inspiraci pro bikerské zkoušky z výjezdové techniky.
Velbloud/Potvrzení maturity: Kratičká stojka na teréní vlnu která se původně vztahuje k Maturitě. Vzhledem k nižší části easy.
Ho-či-min: Úzký velmi houpavý a klikatý sjezdík na rozbitém podkladě po terénním valu původního opia. Obtížnost si každý volí rychlostí, jedno z nej míst na Točné. Příjemně dlouhé, byť ke konci ztrácející šmrnc.
Jagermaister: Lehká cestička se po odbočce na traverz změní v padák. Spíš morální než těžké, vhodné na procvičení techniky slidování. Žádné zatáčky, jen občas nutnost vybírat stopu.
Vyhlídkový travers (není označen v mapě, jde o interní pojmenování): Uzounká cestička ve svahu s pár technickými místečky střední obtížnosti, poté navazuje na širší singl po hraně údolí. Parádní místo bez záludností, relativně hodně dlouhé pokud se jede až k plotu. Lepší směr je z východu na západ, na konci i poměrně strmé dolů.
Plot: Singl s korýtkem od brždění, pár hardcory u kořenů/stromů, dříve nebezpečný úsek s vyhnutým pletivem je teď trochu lidumilnější. Nicméně celé je to náročné, délka cca 100m.
Zoo: Turistický chodník kolem mini-zoo. Pro rodiny s dětmi.
Technická kolem potoka (není označeno v mapě): Technický, místy nejetelný singlík nad potokem. Hodně náročné, celé nejde dát. Některé pasáže jsou velmi silné výzvy. Cca 400m pekla.
Zelená: Jednoduchý výjezd zpět na Točnou. V podstatě jediná cesta která se dá nahoru mimo silnic.
Heiníkárna: Směsice dirtů, lávek, skočků a hustopekla. V případě XC jen kličkovačka mezi.
Dali jsme ještě jednou Malou skálu pro kluky co poprvé nebyli.
Cholupická zkratka: Easy širší singl s několika brody. Za vyššího stavu celkem náročné, jinak pohoda. Oběma směry stejné.
Výjezd kolem skály: Překrásný singl umožňující vyjet nad Skálu. Jeden hardcore stupeň nahoru, jinak fantazie
Celá trasa na mapě Shockartu

Celá trasa na mapě Shockartu

Okolí Cholupic a Lávek

Okolí Cholupic a Lávek

Okolí letiště a Komořan

Okolí letiště a Komořan

Svahy do Břežanského údolí

Svahy do Břežanského údolí

Záznam trasy - obrázek

Záznam trasy - obrázek

2009_05_18 Popracovní masakr.gpx  231.85kB
Záznam trasy ve formátu .gpx pro možnost zákresu do mapy nebo použití v GPS.


Pásmo Vzdálenost Čas Změna výšky Procenta Rychlost vs průměr Prům. TF Max. TF
Ascending 7,12 km 47:38:00 +408,2 m 36,00% 9 -3,2 151 (79%) 185 (97%)
Rovina 12,43 km 52:03:00 -2,4 m 39,30% 14,3 2,16 137 (72%) 177 (93%)
Descending 7,31 km 32:44:00 -416,6 m 24,70% 13,4 1,23 143 (75%) 173 (91%)
Celkem 26,86 km 2:12:25 -10,8 m 100,00% 12,2   143 (75%) 185 (97%)Statistiky platí pro okruh od Skály ke Skále.
Alternativní místo srazu

Alternativní místo srazu

Pro ty co nestíhají být v půl páté nad Skálou, je tu alternativní místo srazu. V 17.00 budeme čekat na červené značce z Komořan, cca 50m za vjezdem do lesa, v místě kde červenou kříží vrstevnicový singl podél zástavby. Kdyžtak telefon.
Pozvánka - obrázek

Pozvánka - obrázek

Předpokládaná trasa
Dlouho jsem váhal, jestli téhle vyjížďce věnovat vlastní složku, nebo ji jen ohlásit do Last Minute. Je totiž dost atypická a patrně se nás sejde málo. Přesto ale...
...není zrovna zvykem aby s námi jel Ondřej Kameník. Není zrovna zvykem aby si někdo z nás přál zopakovat něco z minula. A také nebylo doteď příliš zvykem opakovat charakter vyjížďky. Všechno tohle teď popřeme tímhle popracovním švihem. Chápu, že řada z nás nebude mít čas přijet na sraz. Chápu i, že řada z nás nebude mít morál jet některé věci které jsou naplánované. Ale pevně doufám, že počet účastníků mne překvapí.
Poslední aktualizace: 1.2.2013 Přechod na Google+
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one